HIPERTENSJOLOGIA zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem nadciśnienia tętniczego.
Nieleczone nadciśnienie tętnicze może prowadzić do wielu powikłań, takich jak:
Choroba ta uznana obecnie za chorobę cywilizacyjną dotyka coraz to większej liczby osób w różnym wieku.
Jest to badanie wykorzystywane w diagnostyce nadciśnienia tętniczego i chorób serca. Polega ono na 24-godzinnym automatycznym rejestrowaniu ciśnienia tętniczego krwi. W dniu badania zostaje pacjentowi założony specjalny aparat, który wykonuje pomiar ciśnienia przez całą dobę.
Badanie wykonuje się w celu:
Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania, wykonywane jest w trakcie normalnej aktywności (praca, codzienne czynności domowe, sport, sen etc.). Leki przyjmowane na stałe zażywa się o zwykłej porze, chyba że lekarz kierujący zalecił inaczej - wtedy należy zastosować się do jego wskazówek. Należy ubrać luźne ubranie pod które będzie można założyć mankiet oraz aparat zapisujący pomiar ciśnienia.
Aparat zakładany oraz zdejmowany jest w Centrum Medycznym AESTETICA przy pl. Hirszfelda 16 lokal 12 (I piętro wejście od ul. Kruczej) lub w
Chirurgii Plastycznej AESTETICA przy ul. Żelaznej 54 lok. 2 po wcześniejszym umówieniu.
Badanie polega na założeniu pacjentowi na ramię specjalnego mankietu, który zostaje połączony z aparatem zawieszonym przez ramię lub na szyi.
Aparat automatycznie w określonych odstępach czasu pompuje mankiet i wykonuje pomiar ciśnienia tętniczego.
Zazwyczaj pomiary są dokonywane co 15 - 20 minut w ciągu dnia i co 30 minut w nocy.
Podczas pomiarów mankiet na ramieniu automatycznie wypełnia się powietrzem na kilkadziesiąt sekund.
W czasie badania mierzone jest również każdorazowo tętno (akcja serca).
Po 24 godzinach aparat i mankiet są zdejmowane. Urządzenie zasilane jest przez baterie.
Wyniki pomiaru są wgrywane na komputer, opracowywane przez specjalny program komputerowy i opisywane przez hipertensjologa.
Pacjent w trakcie badania może zapisywać szczególne aktywności lub zdarzenia takie jak: marsz, bieg, silne zdenerwowanie, drzemka w ciągu dnia, początek snu nocnego i jego zakończenie itp. oraz niepokojące objawy które miały miejsce podczas dobowego badania z zaznaczeniem godziny. W trakcie badania nie wolno używać poduszek i koców elektrycznych , nie wolno zamoczyć rękawa ani urządzenia. W żadnym wypadku nie można manipulować przy rejestratorze.
Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania badania holtera ciśnieniowego. Holter ciśnieniowy wymaga od pacjenta wykonywania codziennych czynności. Pacjent w związku z założeniem holtera nie powinien zwalniać tempa ani ograniczać swojej aktywności sportowej. Badanie Holterem ciśnieniowym można powtarzać wiele razy, w zależności od potrzeb, możne być wykonywane u pacjentów w każdym wieku, niezależnie od stanu zdrowia, również u kobiet w ciąży.
Wynik jest gotowy do odbioru po około 2 tygodniach, po wcześniejszym potwierdzeniu telefonicznym.
Cena badania holterem RR – 130,00 zł
Informacje:
Adresy
Copyright © 2017 Aestetica
Made by: JARLEY.pl